,

2017 Güncel ÖTV İndirimi nasıl hesaplanır?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Engelli aracı alırken ne kadar ucuz veya aldığınız araba ÖTV indirimi ile size ne kadara gelecek diye hesaplayabilir edeceğiniz kârı öğrenebilirsiniz. 2017 yılı ile ötv oranlarında ciddi değişiklik yapılmış ve araç hesaplama araçlarından birini kullanarak alacağınız arabanın fiyatını ve size indirimli olacak fiyatını bulabilir ve yararlanacağınız indirim miktarını bulabilirsiniz.

Araç Fiyatlarına Göre ÖTV indirim Oranları

Alacağınız araca göre ötv oranları değişiklik göstermektedir. Hesaplama yaparken bayiden aldığınız fiyatı yazarak ötv hesaplamasını tam düzgün yapabilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz fiyatlandırmalara göre oranları kullanmanızı öneririz.

68.400 TL ve aşağı olanlar için ÖTV oranı %45

68.401 TL ile 123.900 TL arası olanlar için ÖTV oranı %50

123.901 TL ve yukarısı için ÖTV oranı %60

Önemli açıklama: Yukarda vermiş olduğumuz fiyat aralıkları aracın ÖTV KDV dahil liste satış fiyat olup, sınıra yakın fiyatlarda Bayi karına göre 1 ila 5 bin TL arası değişiklik gösterebilir. Verilen fiyat aralıkları; Mercedes, BMW , fiat egea ve ford focus bayileriyle görüşülerek teyit sağlanmıştır. Dolayısıyla sizde araç alırken engelli araç indirimi hesaplamasını güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

2017 Ötv hesaplama

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Engelli Özürlü Araç Alımı ve Şartları 2017

Bim 9 Haziran 2017 Aktüel Ürünler Kataloğu İndirimleri